Serwery

Co to jest serwer?

Zastanawiasz się co to jest serwer? Serwer to program komputerowy lub urządzenie, które umożliwia funkcjonowanie innych programów lub urządzeń zwanych klientami. Jego celem jest udostępnianie danych i zasobów.


Przykładowo użytkownik może na nim przechowywać stronę internetową (hosting), wysyłać/otrzymywać e-maile, zarządzać pracą drukarek, kontrolować dostępem do sieci.


Niektóre serwery są przeznaczone do specjalnych zadań, wówczas mówi się o serwerach dedykowanych. Są więc serwery baz danych, mailowe, webowe, do gier czy aplikacji. Jednakże większość serwerów to serwery współdzielone, które wykonują wiele zadań.Serwer a hosting


Serwer to fizyczny komputer, na którym znajduje się np. strona internetowa, natomiast hosting to usługa utrzymania takiej strony na serwerze. Inaczej mówiąc nie musisz posiadać serwera, żeby umieścić swoją stronę w Internecie – wystarczy wykupić dla niej hosting.Porównanie hostingów w ofercie Domeny.pl


W Domeny.pl oferujemy serwery wirtualne, serwery VPS, oraz serwery dedykowane.Serwer VPS a dedykowanyZarówno serwer VPS jak i serwer dedykowany to rozwiązania zaawansowane, przeznaczone dla osób i firm, dla których hosting wirtualny nie jest wystarczający, a jednocześnie posiadają odpowiednią wiedzę techniczną do pracy z takimi serwerami.
Więcej
Serwer VPS oferuje powierzchnię dyskową od 100 do 500GB i dostępny jest od 119 zł / m-c, z kolei serwer dedykowany w najtańszej opcji dostępny jest od 299 zł / m-c.
WięcejWybierz hosting wirtualny

Jeśli nie poruszamy tu tematów, które Cię interesują, zadzwoń

Infolinia 501 366 369

Infolinia handlowa 801 801 030

Dział obsługi klienta (12) 296 36 63

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od pon. do pt. w godz 8:00-18:00

Formularz kontaktowy

Trwa wysyłanie wiadomości, proszę czekać...
{{ label }}
  • {{ category.label }}