Trwa wyszukiwanie

Dodanie nowej subdomeny do dnsTa instrukcja przeznaczona jest dla osób chcących wydelegować subdomenę na serwery DNS inne niż Domeny.pl, ustanowić pocztę w subdomenie lub skierować subdomenę na adres IP. Aby dokonać powyższych czynności należy zalogować się do Panelu WebAs.


  1. Z lewego menu w Panel WebAs wybierz Usługi > DNS

  2. następnie "subdomeny" i "Nowa subdomena"

  3. W głównym oknie konfiguracyjnym można skorzystać z kilku trybów obsługi subdomeny. W sekcji "Dane podstawowe" należy zdefiniować subdomenę i podać jej typ.Subdomena zwykła (A+MX)


Obsługa subdomeny w tym trybie polega na skierowaniu subdomeny na główny adres IP serwera hostującego stronę i obsługującego pocztę właśnie w tej subdomenie.


Sekcja "Główne adresy IP"

Domyślnie głównym IP jest IP Państwa serwera (widoczny w lewym dolnym rogu panelu WebAs). Istnieje jednak możliwość podania IP skonfigurowanego serwera, który wyświetli stronę wywoływaną przez konfigurowaną subdomenę. W tym celu należy uzupełnić pole Adres IP dla domen. Istnieje także możliwość skierowania na zewnętrzny adres IP wszystkich subdomen danej subdomeny. W tym celu należy uzupełnić pole Adres IP dla wildcard adresem IP skonfigurowanego serwera obsługującego subdomeny.


Sekcja "Obsługa poczty w domenie"


W każdej subdomenie można obsługiwać pocztę internetową np. poczta.domena1.mojadomena.pl. W standardowej konfiguracji w polu:
Główny MX dla domen w standardowym wypadku należy wpisać subdomenę np. "domena1.mojadomena.pl". Można także podać adres serwera IP serwera, który jest skonfigurowany do obsługi poczty konfigurowanej subdomeny.
Zapasowy MX dla domeny należy standardowo uzupełnić subdomeną "domena1.mojadomena.pl" wówczas, gdy subdomena ma być obsługiwana przez Państwa serwer, ale istnieje także możliwość wpisania innego adresu IP skonfigurowanego tak, aby obsługiwał pocztę w danej subdomenie.

Jeżeli chcą Państwo obsługiwać swoją pocztę poprzez Google Apps. Konfiguracja jest wówczas niezwykle łatwa i wystarczy zaznaczyć opcję Obsługa poczty przez serwery Google (usługa Gmail). Wszystkie dane zostaną uzupełnienie automatycznie.

Subdomena jako alias domenyDzięki temu trybowi obsługi jest możliwe ustanowienie subdomeny jako aliasu.

Subdomena wydelegowana na inne serwery DNSJeżeli subdomena ma być obsługiwana na innym hostingu i tam jest w pełni skonfigurowana można dokonać delegacji subdomeny na inne serwery DNS.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z nami!

Wyślij zapytanie
Wystąpił błąd

{{ error }}

Powiadomienie

{{ success }}

Administratorem Twoich danych osobowych jest cyber_Folks S.A., więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przeczytasz w naszej Polityce prywatności.

kod obrazka
Prześlij zapytanie przez Panel Klienta

W ten sposób uzyskasz najdokładniejszą i najlepiej dopasowaną do Twoich usług odpowiedź. Nasi konsultanci przed udzieleniem odpowiedzi zapoznają się z Twoimi usługami i wcześniejszymi zgłoszeniami.

Wyślij
Właściciel serwisu

cyber_Folks S.A. z siedzibą w Poznaniu
Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań
NIP: 7822622168, REGON: 364261632, KRS: 0000612359

Adres do korespondencji: ul. Marcika 27 C-D, 30-443 Kraków

Infolinia

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od pon. do pt. w godz 8:00-17:00

Płatności

Każdy Klient ma indywidualny nr rachunku bankowego dostępny po zalogowaniu w Panelu Klienta

Przejdź do panelu klienta

Możesz też zapłacić bez prowizji poprzez szybki i bezpieczny system Przelewy24. Operatorem transakcji realizowanych za pośrednictwem kart płatniczych jest PayPro S.A.

Przejdź do Przelewy24

{{ data.question }}

Twoja domena dostępna jest tylko w tym momencie!
Nie pozwól, aby zarejestrował ją ktoś inny!