Trwa wyszukiwanie

Eksport i import bazy danych MySQL


Aby wykonać import/eksport niewielkiej bazy MySQL skorzystaj z panelu phpMyAdmin. Pozwala on między innymi na:
  • przeprowadzenie importu i eksportu bazy danych,
  • przeglądanie struktury bazy (tabele, rekordy, itd.),
  • wykonywanie zapytań.
Funkcja eksportu bazy pozwala na wykonanie backupu bazy MySQL (opcja eksport). Po wykonaniu eksportu powstaje plik w wybranym formacie, np. SQL.

Jak wykonać eksport bazy danych za pomocą phpMyAdmin

  1. Zaloguj się do panelu phpMyAdmin z poziomu panelu WebAs: Usługi > Bazy danych - tu znajdziesz listę założonych baz. W ostatniej kolumnie o nazwie phpMyAdmin przy wybranej bazie danych kliknij Zaloguj;
  2. Po zalogowaniu do phpMyAdmin z głównego menu wybierz opcję Eksport, a następnie wybierając format pliku wynikowego kliknij Wykonaj.
  3. Pojawi się okienko z zapisem pliku zawierającego backup bazy (tzw. zrzut/dump bazy). Zapisz go na dysku swojego komputera.

Jak wykonać eksport bazy danych za pomocą SSH

W wypadku dużych baz zalecamy wykonanie eksportu z wykorzystaniem połączenia SSH z serwerem. Przeczytaj jak połączyć się poprzez SSH Po prawidłowym połączeniu z serwerem przejdź do katalogu, w którym chcesz otrzymać plik wynikowy oraz wykonaj polecenie podstawiając odpowiednie dane dostępowe dotyczące danej bazy danych: mysqldump -h <DB_HOST> -u <DB_USER> <DB_NAME> -p > <PLIK> <DB_HOST> - adres serwera bazy danych (np. 12345.m.tld.pl) <DB_USER> - użytkownik bazy danych (np. admin12345_przyklad) <DB_NAME> - nazwa bazy danych (np. baza12345_przyklad) Po wydaniu komendy zostaniesz poproszony o podanie hasła do bazy danych, po czym zostanie wykonany zrzut.

Jak wykonać import bazy danych za pomocą phpMyAdmin

Aby wrzucić wykonany backup do nowej bazy zaloguj się do panelu phpMyAdmin docelowej bazy i wybierz z głównego menu Import. Wskaż plik z backupem bazy, następnie kliknij Wykonaj. WebAs > Usługi > Bazy danych - phpMyAdmin - Zaloguj > Import

Jak wykonać import bazy danych za pomocą SSH

W wypadku importu dużych baz danych zalecamy wykorzystanie połączenia SSH z serwerem. Po prawidłowym połączeniu z serwerem przejdź do katalogu, w którym zlokalizowany jest plik z zrzutem bazy danych oraz wykonaj polecenie podstawiając odpowiednie dane dostępowe dotyczące docelowej bazy danych: mysql <DB_NAME> -h <DB_HOST> -u <DB_USER> -p < <PLIK> <DB_HOST> - adres serwera bazy danych (np. 12345.m.tld.pl) <DB_USER> - użytkownik bazy danych (np. admin12345_przyklad) <DB_NAME> - nazwa bazy danych (np. baza12345_przyklad) Po wydaniu komendy zostaniesz poproszony o podanie hasła do bazy danych, po czym zostanie wykonany import z pliku do bazy.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z nami!

Wyślij zapytanie
Wystąpił błąd

{{ error }}

Powiadomienie

{{ success }}

Administratorem Twoich danych osobowych jest cyber_Folks S.A., więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przeczytasz w naszej Polityce prywatności.

kod obrazka
Prześlij zapytanie przez Panel Klienta

W ten sposób uzyskasz najdokładniejszą i najlepiej dopasowaną do Twoich usług odpowiedź. Nasi konsultanci przed udzieleniem odpowiedzi zapoznają się z Twoimi usługami i wcześniejszymi zgłoszeniami.

Wyślij
Właściciel serwisu

cyber_Folks S.A. z siedzibą w Poznaniu
Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań
NIP: 7822622168, REGON: 364261632, KRS: 0000612359

Adres do korespondencji: ul. Marcika 27 C-D, 30-443 Kraków

Infolinia

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od pon. do pt. w godz 8:00-17:00

Płatności

Każdy Klient ma indywidualny nr rachunku bankowego dostępny po zalogowaniu w Panelu Klienta

Przejdź do panelu klienta

Możesz też zapłacić bez prowizji poprzez szybki i bezpieczny system Przelewy24. Operatorem transakcji realizowanych za pośrednictwem kart płatniczych jest PayPro S.A.

Przejdź do Przelewy24

{{ data.question }}

Twoja domena dostępna jest tylko w tym momencie!
Nie pozwól, aby zarejestrował ją ktoś inny!