Trwa wyszukiwanie

Jak sprawdzić obciążenieArtykuł dotyczy Panelu WebAs.


Po zalogowaniu się do panelu WebAs proszę przejść do Historia > Statystyki.

Dostępne są zakładki pomagające znaleźć źródła zużycia zasobów. W klasycznej sytuacji należy wybrać zakładkę Obciążenie. W ten sposób można podglądnąć historię obciążenia z ostatniego miesiąca.

Skoki obciążenia są widoczne w postaci piku. Dla szybkiego dostępu wystarczy kliknąć na jego wierzchołek. Spowoduje to wyświetlenie diagramu.

Diagram umożliwia szybką identyfikacje jakie usługi są źródłem obciążenia. Zazwyczaj, tak jak i w tym wypadku, obciążenie generowane jest przez strony internetowe (www), ale może to także być przykładowo poczta. Należy kliknąć w diagram, aby wyświetlić, które domeny powodowały obciążenie.

Po kliknięciu w diagram nastąpi przeniesienie do zakładki Domeny. Po prawej stronie okna widnieje kolumna Raporty. Przed kliknięciem w Podgląd zwróć uwagę na datę. Domyślnie jest to dzień poprzedzający otrzymanie wiadomości z naszego systemu ("Osiągnięcie 100% limitu obciążenia CPU"). Można oczywiście wybrać inne dni, w zależności od potrzeb. W przypadku dużej ilości domen można posortować malejąco kolumny przedstawiające wartości obciążenia.


Najważniejsze parametry


Obciążenie referencyjne
W przypadku pakietów hostingowych limit obciążenia CPU wynosi 5%. Kiedy zostaje przekroczony, nasze systemy wysyłają powiadomienie o takiej sytuacji. Czym jest dokładnie referencyjne obciążenie CPU można przeczytać w naszym artykule o serwerze wzorcowym.
Istnieje możliwość zwiększenia limitu obciążenia CPU z 5% do 10%.

Obciążenie przez roboty indeksujące
Obciążenie tego typu występuje przy dużym ruchu robotów wyszukiwarek internetowych (jak google.pl, bing.com), które analizują serwisy w celu ich indeksacji w wyszukiwarkach. Tego typu obciążenia są stosunkowo rzadkie. Mogą wystąpić na przykład przy pracach SEO nad serwisem. Ruch od strony robotów indeksujących można blokować przez plik robots.txt, a czynności powinien wykonać Webmaster serwisu. Informacje o pliku robots.txt można znaleźć na stronach Narzędzi Google dla Webmasterów.

Obciążenie w zależności od adresu IP
W niektórych przypadkach to istotny parametr, który pozwala wyłonić adres IP, który generuje obciążenie. Do tego sytuacji może dojść, gdy przeprowadzany jest atak na panel administracyjny serwisu. W większości przypadków największe obciążenie generują właśnie wywołania do administrator/index.php (Joomla!) lub wp-login.php (WordPress). Próby włamań wynikają przede wszystkim z dużej popularności tego typu CMS. Wiele osób używa łatwych haseł, które szybko można złamać metodą słownikową (atak Brute Force) i na to właśnie liczą osoby piszące złośliwe skrypty. Podczas ataku serwer jest bardzo często odpytywany o hasło (istota Brute Force) i to jest powodem obciążenia. Jest wiele metod blokowania tego typu ataków. Ich wdrożenie leży w gestii webmastera strony. Jedną z metod opisaliśmy na stronach Joomla! - zabezpieczenia przed bruteforce (dla Wordpress WordPress - zabezpieczenia przed bruteforce). Można też skorzystać z .htaccess (blokada konkretnych IP).

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z nami!

Wyślij zapytanie
Wystąpił błąd

{{ error }}

Powiadomienie

{{ success }}

Administratorem Twoich danych osobowych jest cyber_Folks S.A., więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przeczytasz w naszej Polityce prywatności.

kod obrazka
Prześlij zapytanie przez Panel Klienta

W ten sposób uzyskasz najdokładniejszą i najlepiej dopasowaną do Twoich usług odpowiedź. Nasi konsultanci przed udzieleniem odpowiedzi zapoznają się z Twoimi usługami i wcześniejszymi zgłoszeniami.

Wyślij
Właściciel serwisu

cyber_Folks S.A. z siedzibą w Poznaniu
Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań
NIP: 7822622168, REGON: 364261632, KRS: 0000612359

Adres do korespondencji: ul. Marcika 27 C-D, 30-443 Kraków

Infolinia

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od pon. do pt. w godz 8:00-17:00

Płatności

Każdy Klient ma indywidualny nr rachunku bankowego dostępny po zalogowaniu w Panelu Klienta

Przejdź do panelu klienta

Możesz też zapłacić bez prowizji poprzez szybki i bezpieczny system Przelewy24. Operatorem transakcji realizowanych za pośrednictwem kart płatniczych jest PayPro S.A.

Przejdź do Przelewy24

{{ data.question }}

Twoja domena dostępna jest tylko w tym momencie!
Nie pozwól, aby zarejestrował ją ktoś inny!