Trwa wyszukiwanie

Jak usunąć zainfekowane pliki z serweraOtrzymując wiadomość e-mail dotyczącą zainfekowanych plików zlokalizowanych na jednej z Twoich usług zobowiązany jesteś do ich weryfikacji oraz ewentualnego usunięcia.

Wiadomość składa się z dwóch części:
- wynik skanera AV
- inne potencjalnie zainfekowane pliki.

Wynik skanera AV jest rezultatem programu antywirusowego Avast. Inne potencjalnie zainfekowane pliki typowane są na podstawie zawartości pierwszej linijki kodu skanowanego pliku.
By wyczyścić serwer z tych plików należy wykonać połączenie z serwerem za pomocą SSH bądź FTP.
Jak połączyć się z serwerem za pomocą SSH
Konfiguracja programów FTP
W przypadku, gdy zapomniałeś danych logowania do swojego panelu klienta zajrzyj tutaj.

Jeżeli prawidłowo połączyłeś się z serwerem oraz jesteś w stanie wylistować pliki znajdujące się na swoim koncie możesz przystąpić do usunięcia/zmodyfikowania zainfekowanych plików.


UWAGA
Przed przystąpieniem do oczyszczania serwera z zainfekowanych plików sugerujemy wykonanie kopii zapasowej tych plików. W przypadku, gdy wystąpi problem z funkcjonowaniem serwisu będziesz w stanie przywrócić jego prawidłowe działanie.


Pliki wynikowe powinny być pokazane w poniższym formacie:

Wynik skanera AV:
550 VIRUS - JS:Redirector-8UI [Trj] - ./public_html/mojadomena.pl/index.php
Inne potencjalnie zainfekowane pliki wytypowane na podstawie zawartości pierwszej linijki. Prosimy o ich weryfikację oraz ewentualne usunięcie doklejonych linijek kodu/całych plików - jeśli pliki są Państwa autorstwa bądź są Państwo pewni ich pochodzenia proszę je zignorować:
./public_html/mojadomena.pl/index.php


Znacznik "./" jest skrótem oznaczającym ścieżkę do Twojego konta FTP bądź domeny. Przykładowo, jeśli posiadasz konto o nazwie "domeny" pełna ścieżka do zainfekowanego pliku to:

/home/users/domeny/public_html/mojadomena.pl/index.php

Logując się poprzez FTP bądź SSH od razu znajdujesz się w katalogu głównym danego konta, czyli /home/users/domeny. By odszukać podany plik należy otwierać kolejno podane katalogi "public_html/mojadomena.pl".

Gdy odszukasz potencjalnie zainfekowany plik koniecznie zweryfikuj jego pochodzenie, a także zawartość. Jeśli plik nie jest Twojego autorstwa, a także jego treść wydaje Ci się podejrzana - usuń część zainfekowanego kodu bądź cały plik.

W przypadku innych potencjalnie zainfekowanych plików (jeśli takie istnieją) możesz spotkać się z dopisanym kodem w pierwszej linii skryptu, który może wyglądać następująco:

eval(base64_decode($_POST['nbc8a20']));?>

W takiej sytuacji należy usunąć dopisany kod, który może służyć jako potencjalna luka w oprogramowaniu zainstalowanym w danym serwisie.

Proszę mieć również na uwadze, że skaner AV nie daje 100% gwarancji wykrycia wszystkich zainfekowanych plików, zalecamy zatem manualne sprawdzenie swoich plików w przypadku podejrzeń o infekcji. Złośliwy kod zazwyczaj dopisywany jest w pierwszej linii skryptów php.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z nami!

Wyślij zapytanie
Wystąpił błąd

{{ error }}

Powiadomienie

{{ success }}

Administratorem Twoich danych osobowych jest cyber_Folks S.A., więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przeczytasz w naszej Polityce prywatności.

kod obrazka
Prześlij zapytanie przez Panel Klienta

W ten sposób uzyskasz najdokładniejszą i najlepiej dopasowaną do Twoich usług odpowiedź. Nasi konsultanci przed udzieleniem odpowiedzi zapoznają się z Twoimi usługami i wcześniejszymi zgłoszeniami.

Wyślij
Właściciel serwisu

cyber_Folks S.A. z siedzibą w Poznaniu
Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań
NIP: 7822622168, REGON: 364261632, KRS: 0000612359

Adres do korespondencji: ul. Marcika 27 C-D, 30-443 Kraków

Infolinia

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od pon. do pt. w godz 8:00-17:00

Płatności

Każdy Klient ma indywidualny nr rachunku bankowego dostępny po zalogowaniu w Panelu Klienta

Przejdź do panelu klienta

Możesz też zapłacić bez prowizji poprzez szybki i bezpieczny system Przelewy24. Operatorem transakcji realizowanych za pośrednictwem kart płatniczych jest PayPro S.A.

Przejdź do Przelewy24

{{ data.question }}

Twoja domena dostępna jest tylko w tym momencie!
Nie pozwól, aby zarejestrował ją ktoś inny!