Trwa wyszukiwanie

Poczta na serwerze zewnętrznymSkierowanie obsługi poczty na serwer zewnętrzny.Jeśli chcesz zmienić konfigurację domeny tak, aby poczta była obsługiwana przez serwer zewnętrzny musisz dokonać paru modyfikacji w rekordach DNS tej domeny.


  1. Zmiana konfiguracji polega na wprowadzeniu rekordów MX powiązanych z nowym serwerem.
    Rekord MX może być udostępniony przez usługodawcę, w innym wypadku musisz przygotować wartość rekordu z wykorzystaniem adresu IP docelowego serwera pocztowego.

    W pierwszej kolejności zaloguj się do panelu WebAs. Z menu wybierz Usługi > DNS > REKORDY


  2. Jeśli rekord został udostępniony, w zakładce rekordy wyszukaj swoją domenę i zwróć uwagę na rekord MX. W polu "Wartość" wpisz podaną przez usługodawcę nazwę, (opcjonalnie możesz podać nazwę przy drugim rekordzie z gwiazdką jeśli chcesz aby poczta w adresach subdomen również działała na docelowym serwerze). Następnie zaznacz rekordy w których wprowadziłeś zmiany i kliknij opcję "ZAPISZ ZMIANY".


  3. Jeśli posiadasz wyłącznie adres IP serwera docelowego to wartości rekordu MX musisz utworzyć samodzielnie. W zakładce "REKORDY" kliknij w przycisk "NOWY REKORD".


  4. Wybierz typ rekordu A, nazwę dla rekordu np. poczta.domena i w wartości podaj adres IP docelowego serwera pocztowego. Na koniec kliknij opcje "ZAPISZ FORMULARZ".Po utworzeniu rekordu A wróć do punktu 2 tej instrukcji i podaj w wartości rekordu MX jego nazwę.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z nami!

Wyślij zapytanie
Wystąpił błąd

{{ error }}

Powiadomienie

{{ success }}

Administratorem Twoich danych osobowych jest cyber_Folks S.A., więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przeczytasz w naszej Polityce prywatności.

kod obrazka
Prześlij zapytanie przez Panel Klienta

W ten sposób uzyskasz najdokładniejszą i najlepiej dopasowaną do Twoich usług odpowiedź. Nasi konsultanci przed udzieleniem odpowiedzi zapoznają się z Twoimi usługami i wcześniejszymi zgłoszeniami.

Wyślij
Właściciel serwisu

cyber_Folks S.A. z siedzibą w Poznaniu
Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań
NIP: 7822622168, REGON: 364261632, KRS: 0000612359

Adres do korespondencji: ul. Marcika 27 C-D, 30-443 Kraków

Infolinia

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od pon. do pt. w godz 8:00-17:00

Płatności

Każdy Klient ma indywidualny nr rachunku bankowego dostępny po zalogowaniu w Panelu Klienta

Przejdź do panelu klienta

Możesz też zapłacić bez prowizji poprzez szybki i bezpieczny system Przelewy24. Operatorem transakcji realizowanych za pośrednictwem kart płatniczych jest PayPro S.A.

Przejdź do Przelewy24

{{ data.question }}

Twoja domena dostępna jest tylko w tym momencie!
Nie pozwól, aby zarejestrował ją ktoś inny!