Trwa wyszukiwanie

Realizacja certyfikatu SSL - kupiłem certyfikat co dalej?

Po zakupieniu certyfikatu SSL należy wygenerować go w Panelu Klienta.

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta;

 2. Przejdź do zakładki Twoje produkty / Certyfikaty SSL i kliknij Wystaw nowy przy wybranym certyfikacie;

 3. Teraz przejdź kroki w Asystencie: uzupełnij wymagane dane wg kroków Asystenta SSL:

 4. W zakładce "Wstęp" kliknij Dalej;

 5. W zakładce "CSR" zaznacz "Chcę teraz wygenerować CSR", uzupełnij dane w formularzu i kliknij Dalej; lub „Posiadam własny CSR” i wklej ten, który został wygenerowany na serwerze lub w narzędziu zewnętrznym.
  UWAGA: Dla aplikacji IIS zalecane jest wygenerowanie CSR bezpośrednio w oprogramowaniu.

 6. Jeśli wystawiasz certyfikat typu multi-domain zobaczysz dodatkową zakładkę w której będziesz mógł wprowadzić kolejne nazwy domen;

 7. W zakładce "E-mail" wybierz metodę walidacji swoich praw do domeny, dla której wystawiasz certyfikat. Wybierz adres e-mail z listy dostępnych adresów. Jeśli nie posiadasz żadnego z nich, utwórz go lub skorzystaj z alternatywnych metod walidacji poprzez dodanie rekordu CNAME, TXT lub umieszczenia pliku (w zależności od wystawcy) dla domeny lub poprzez umieszczenie pliku na serwerze. Jeśli posiadasz jeden z adresów e-mail, ale nie znasz hasła do niego dowiedz się jak odzyskać i zmienić hasło do Poczty.

 8. W przypadku, gdy certyfikowana domena, certyfikat SSL oraz docelowy serwer znajdują się na tym samym koncie Abonenckim/Klienta pojawi się krok "Wybór serwera" umożliwiający automatyczną instalację certyfikatu na serwerze. Wystarczy zaznaczyć "TAK".

 9. W kroku "Podsumowanie" ukończ wystawienie certyfikatu SSL.

 10. Po potwierdzeniu wiadomości e-mail z linkiem, która przesłana została na wskazany adres e-mail - lub po umieszczeniu odpowiedniego pliku/dodaniu rekordu - do 20 minut certyfikat powinien zostać wystawiony.


UWAGA
Jeśli certyfikat nie został wystawiony, a domena nie jest zarejestrowana w Domeny.pl, sprawdź Rekordy CAA. Jeśli są one dodane - usuń je lub dodaj kolejne.
Pełna informacja znajduje się w Panelu Klienta: Twoje produkty / certyfikaty SSL - Przed wystawieniem uzupełnij rekord CAA swojej domeny lub sprawdź czy jest on pusty!

Po dodaniu Rekordów należy skontaktować się z działem obsługi klienta Domeny.pl.
Po wygenerowaniu certyfikatu należy zainstalować go na serwerze, na który kieruje domena.

UWAGA
W przypadku, gdy certyfikowana domena, certyfikat oraz docelowy serwer znajdują się na różnych kontach, u różnych dostawców usług, po wystawieniu certyfikatu SSL należy go zainstalować. Jeżeli posiadasz u nas serwer, sprawdź w naszym dziale pomocy jak zainstalować SSL na serwerze w Domeny.pl. Gdy usługa hostingowa jest utrzymywana u innego dostawcy, skontaktuj się z Nim, aby udzielił Ci pomocy..

UWAGA
Po instalacji certyfikatu SSL pamiętaj o wymuszeniu działania strony na HTTPS. Jeśli posiadasz hosting w Domeny.pl przeczytaj instrukcję.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z nami!

Wyślij zapytanie
Wystąpił błąd

{{ error }}

Powiadomienie

{{ success }}

Administratorem Twoich danych osobowych jest cyber_Folks S.A., więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przeczytasz w naszej Polityce prywatności.

kod obrazka
Prześlij zapytanie przez Panel Klienta

W ten sposób uzyskasz najdokładniejszą i najlepiej dopasowaną do Twoich usług odpowiedź. Nasi konsultanci przed udzieleniem odpowiedzi zapoznają się z Twoimi usługami i wcześniejszymi zgłoszeniami.

Wyślij
Właściciel serwisu

cyber_Folks S.A. z siedzibą w Poznaniu
Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań
NIP: 7822622168, REGON: 364261632, KRS: 0000612359

Adres do korespondencji: ul. Marcika 27 C-D, 30-443 Kraków

Infolinia

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od pon. do pt. w godz 8:00-17:00

Płatności

Każdy Klient ma indywidualny nr rachunku bankowego dostępny po zalogowaniu w Panelu Klienta

Przejdź do panelu klienta

Możesz też zapłacić bez prowizji poprzez szybki i bezpieczny system Przelewy24. Operatorem transakcji realizowanych za pośrednictwem kart płatniczych jest PayPro S.A.

Przejdź do Przelewy24

{{ data.question }}

Twoja domena dostępna jest tylko w tym momencie!
Nie pozwól, aby zarejestrował ją ktoś inny!