Trwa wyszukiwanie

Realizacja certyfikatu SSL - kupiłem certyfikat co dalej?

Po zakupieniu certyfikatu SSL należy wygenerować go w Panelu Klienta.

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta;

 2. Przejdź do zakładki Twoje produkty / Certyfikaty SSL i kliknij Wystaw nowy przy wybranym certyfikacie;

 3. Teraz przejdź kroki w Asystencie: uzupełnij wymagane dane wg kroków Asystenta SSL:

 4. W zakładce "Wstęp" kliknij Dalej;

 5. W zakładce "CSR" zaznacz "Chcę teraz wygenerować CSR", uzupełnij dane w formularzu i kliknij Dalej; lub „Posiadam własny CSR” i wklej ten, który został wygenerowany na serwerze lub w narzędziu zewnętrznym.
  UWAGA: Dla aplikacji IIS zalecane jest wygenerowanie CSR bezpośrednio w oprogramowaniu.

 6. Jeśli wystawiasz certyfikat typu multi-domain zobaczysz dodatkową zakładkę w której będziesz mógł wprowadzić kolejne nazwy domen;

 7. W zakładce "E-mail" wybierz metodę walidacji swoich praw do domeny, dla której wystawiasz certyfikat. Wybierz adres e-mail z listy dostępnych adresów. Jeśli nie posiadasz żadnego z nich, utwórz go lub skorzystaj z alternatywnych metod walidacji poprzez dodanie rekordu CNAME, TXT lub umieszczenia pliku (w zależności od wystawcy, nie dotyczy certyfikatów typu Wildcard) dla domeny lub poprzez umieszczenie pliku na serwerze. Jeśli posiadasz jeden z adresów e-mail, ale nie znasz hasła do niego dowiedz się jak odzyskać i zmienić hasło do Poczty.

 8. W przypadku, gdy certyfikowana domena, certyfikat SSL oraz docelowy serwer znajdują się na tym samym koncie Abonenckim/Klienta pojawi się krok "Wybór serwera" umożliwiający automatyczną instalację certyfikatu na serwerze. Wystarczy zaznaczyć "TAK".

 9. W kroku "Podsumowanie" ukończ wystawienie certyfikatu SSL.

 10. Po potwierdzeniu wiadomości e-mail z linkiem, która przesłana została na wskazany adres e-mail - lub po umieszczeniu odpowiedniego pliku/dodaniu rekordu - do 20 minut certyfikat powinien zostać wystawiony.


UWAGA
Jeśli certyfikat nie został wystawiony, a domena nie jest zarejestrowana w Domeny.pl, sprawdź Rekordy CAA. Jeśli są one dodane - usuń je lub dodaj kolejne.
Pełna informacja znajduje się w Panelu Klienta: Twoje produkty / certyfikaty SSL - Przed wystawieniem uzupełnij rekord CAA swojej domeny lub sprawdź czy jest on pusty!

Po dodaniu Rekordów należy skontaktować się z działem obsługi klienta Domeny.pl.
Po wygenerowaniu certyfikatu należy zainstalować go na serwerze, na który kieruje domena.

UWAGA
W przypadku, gdy certyfikowana domena, certyfikat oraz docelowy serwer znajdują się na różnych kontach, u różnych dostawców usług, po wystawieniu certyfikatu SSL należy go zainstalować. Jeżeli posiadasz u nas serwer, sprawdź w naszym dziale pomocy jak zainstalować SSL na serwerze w Domeny.pl. Gdy usługa hostingowa jest utrzymywana u innego dostawcy, skontaktuj się z Nim, aby udzielił Ci pomocy..

UWAGA
Po instalacji certyfikatu SSL pamiętaj o wymuszeniu działania strony na HTTPS. Jeśli posiadasz hosting w Domeny.pl przeczytaj instrukcję.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z nami!

Wyślij zapytanie
Wystąpił błąd

{{ error }}

Powiadomienie

{{ success }}

Administratorem Twoich danych osobowych jest cyber_Folks S.A., więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przeczytasz w naszej Polityce prywatności.

kod obrazka
Prześlij zapytanie przez Panel Klienta

W ten sposób uzyskasz najdokładniejszą i najlepiej dopasowaną do Twoich usług odpowiedź. Nasi konsultanci przed udzieleniem odpowiedzi zapoznają się z Twoimi usługami i wcześniejszymi zgłoszeniami.

Wyślij
Właściciel serwisu

cyber_Folks S.A. z siedzibą w Poznaniu
Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań
NIP: 7822622168, REGON: 364261632, KRS: 0000612359

Adres do korespondencji: ul. Marcika 27 C-D, 30-443 Kraków

Infolinia

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od pon. do pt. w godz 8:00-17:00

Płatności

Każdy Klient ma indywidualny nr rachunku bankowego dostępny po zalogowaniu w Panelu Klienta

Przejdź do panelu klienta

Możesz też zapłacić bez prowizji poprzez szybki i bezpieczny system Przelewy24. Operatorem transakcji realizowanych za pośrednictwem kart płatniczych jest PayPro S.A.

Przejdź do Przelewy24

{{ data.question }}

Twoja domena dostępna jest tylko w tym momencie!
Nie pozwól, aby zarejestrował ją ktoś inny!